GOLDMAN SACHS KWESTIONUJE STATUS REZERWOWEGO DOLARA; DLACZEGO BITCOIN JEST ODPOWIEDZIĄ

W tym tygodniu, indeks dolarowy (DXY) zatankował, pozwalając innym walutom i aktywom, takim jak Bitcoin Era (BTCUSD), rozwijać się wbrew typowo dominującej sile rynkowej. Ostatni spadek skłonił Goldman Sachs do zakwestionowania globalnej rezerwy dolara. Czy nagle rosnąca kryptokurcja może być odpowiedzią na kurczącą się twierdzę dolara?

UPADEK DOLARA WYWOŁUJE OBAWY PRZED PYTANIAMI O PANOWANIE WALUTY REZERWOWEJ.

Zespół analityków i strategów Goldman Sachs powiedział Bloombergowi w tym tygodniu, że globalne „lęki przed poniżeniem“ wokół dolara rosną. Ciągłe działania stymulacyjne roztrwoniły globalne przywództwo, a słaba reakcja na pandemię osłabiła niegdyś silną walutę narodową.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Zespół, w tym czołowy Goldman Strategy Jeff Currie, mówi, że istnieją „prawdziwe obawy co do długowieczności dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej“.

|JEST WIELKI HACZYK DLA POMPY BITCOIN W TYM TYGODNIU – I TO DOTYCZY DOLARA

Currie i jego analitycy wykonywali w przeszłości śmiałe telefony, które w końcu się spełniły. Wyraźna prognoza szefa działu badań nad surowcami w Goldmanie wskazywała na to, że ceny ropy będą wynosiły 20 dolarów za baryłkę.

Wezwanie zostało wystosowane we wrześniu 2019 roku. Miesiące po tej prognozie ceny ropy naftowej osiągnęły poziom, który kiedyś uważano za nadgorliwy cel w ramach kwarantanny na początku tego roku.

Currie i jego zespół wskazują teraz na złoto jako potencjalną „walutę ostateczności“, ale brakuje im bardziej oczywistego rozwiązania: Bitcoin.

Bitcoin dollar btcusd dxy dollar index

Dolar Currency Index (DXY) / Bitcoin (BTCUSD) Porównanie | Źródło: TradingView

DLACZEGO BITCOIN JEST LEPSZĄ ODPOWIEDZIĄ NIŻ ZŁOTO NA OBECNY CHAOS WALUTOWY

Ponieważ dolar spadł w tym tygodniu, Bitcoin, złoto i inne aktywa, którymi handluje się w stosunku do dolara, wzrosły w rezultacie bardziej gwałtownie. Odchylenie pomiędzy BTCEUR i BTCUSD jest znaczne ze względu na rolę, jaką odegrał dolar w ostatnim wstrząsie na rynku światowym.

I podczas gdy Goldman Sachs poleca złoto być może zająć pozycję dolara jako światowej waluty rezerwowej, Bitcoin jest zdecydowanie lepszym wyborem.

Strategowie Goldman Sachs w przeszłości dzwonili z dziwaczną dokładnością, ale w ostatnim raporcie pojawiły się nagłówki w świecie kryptokurwalutowym za to, że wszystko się pomyliło. Siła inwestycyjna opublikowała raport nazywający kryptowaluty jak Bitcoin „nie klasą aktywów“.

| DLACZEGO RAPORT GOLDMAN SACHS SCATHING CRYPTO JEST NADAL POZYTYWNY DLA BITCOIN’A

Natychmiastowy brak rozpoznania ponad 1 000 000% zwrotu z inwestycji Bitcoin’a z jego wspinaczki z praktycznie bezwartościowego jest oczywisty. Jest jednak wiele innych powodów, dla których aktywa kryptograficzne są lepszym wyborem niż złoto do zastąpienia globalnej waluty rezerwowej.

Oczywiście, papierowe banknoty mogą stanowić własność wspieraną przez metal szlachetny, jak to miało miejsce w przeszłości, świat porusza się coraz bardziej cyfrowo.

Złoto istnieje w formie fizycznej, a każdy cyfrowy środek przechowywania złota wymaga posiadania go przez inne podmioty. Bitcoin pozwala jednak być własnym bankiem i jest bezkontaktowym rozwiązaniem w dzisiejszym post-pandemicznym świecie.

Bitcoin oferuje o wiele więcej powodów poza tym, w tym lepszą podzielność, trwałość, przenośność i cyfrowy niedobór.

Wszystkie te atrybuty sprawiają, że krypto waluta jest jasnym rozwiązaniem wszystkich problemów, z którymi boryka się obecnie zarówno złoto, jak i dolar, co czyni ją najlepszą odpowiedzią na pytanie: co zastąpi dolara jako globalną walutę rezerwową?